Informācija
Drukāt

Sadarbošanās un palīdzības meklēšana - atslēgas vārdi, lai Latvijas valstspiederīgo ģimenēs ārvalstīs netiktu šķirti bērni

Par daudziem gadījumiem, kad Latvijas valstspiederīgo ģimenes ārvalstīs ir nonākušas krīzē un no ģimenes tiek šķirti bērni, mēs šeit Latvijā nemaz neuzzinām, jo ģimenes nevēršas pēc palīdzības dzimtenē. Visbiežāk atbalstu un palīdzību meklē vecvecāki, piezvanot institūcijām un stāstot par notikušo ar mazbērniem ārzemēs jau tad, kad problēma ir patiešām samilzusi.

Lai bērni netiktu šķirti no ģimenes, ārkārtīgi svarīga vecāku līdzatbildība un iesaiste problēmu risināšanā, sadarbība ar mītnes zemes sociālo un citiem dienestiem.

Tomēr, ja krīze kļūst dziļāka un bērni var tikt vai ir šķirti no ģimenes, aicinām pēc iespējas ātrāk sazināties ar Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas Starptautiskās sadarbības departamentu vai Latvijas Republikas vēstniecību mītnes zemē.

Plašāk par Latvijas valstspiederīgo ģimeņu problēmsituācijām un risinājumiem ārvalstīs skatieties sociālā medija LAIVA raidījumā "Atklāti par", kurā piedalījās Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs, Tieslietu ministrijas Starptautiskās sadarbības departamenta direktore Baiba Ziemele un Vācijā dzīvojošs jurists Arnis Drille.

Foto: https://unsplash.com/@plhnk

Mūsu sadarbības partneri