Informācija

Informācija
Kāpēc bērniem svarīgi apmeklēt un mācīties skolā

Kāpēc bērniem svarīgi apmeklēt un mācīties skolā? Lielākajai daļai cilvēku šāds jautājums varētu šķist nesaprotams, jo tāda taču ir lietu kārtība. Tomēr laikā, kad dažādas bērnu uzvedības problēmas traucē ikdienas skolas darbu un ritmu, un kā viens no piedāvātajiem risinājumiem izskanējis likt vecākiem pašiem mācīt savus "grūtās uzvedības" bērnus mājās, atbildes uz šādiem jautājumiem ir ļoti svarīgas. Kāpēc vecākiem jāseko līdzi savu bērnu skolas gaitām, bet sabiedrības interesēs ir, lai ikviens bērns apmeklētu skolu?

Informācija
Priecīgu zinību dienu!

Katrs bērns ir atšķirīgs, bet ikvienam bērnam ir tiesības pilnvērtīgai attīstībai un izglītības ieguvei atbilstoši savām spējām.

Informācija
Kurš atbildīgs par bērna atrašanos vienam publiskajā vidē

Sabiedrība paļaujas, ka katrs vecāks rīkojas savu bērnu labākajās interesēs, un zina arī dažādas likuma normas, tajā skaitā arī tās, kas attiecas uz bērna atrašanos bez pieaugušo klātbūtnes publiskās vietās.

Informācija
Kādos gadījumos vecākie bērni ģimenē drīkst pieskatīt mazākos

Bērnam ģimenē ir gan tiesības, gan pienākumi, kas no mazotnes ļauj saprast un līdzsvarot palīdzību ģimenei un izklaidi. Likums skaidri pasaka, kādos gadījumos drīkst bērnu atstāt vienu pašu, kā arī - cik gadus sasniegušam bērnam drīkst uzticēt mazāka brāļa vai māsas piesakatīšanu, bet jāņem vērā vēl dažādi aspekti.

Informācija
Kā notiek mantojuma pieņemšana vai atraidīšana bērnam

Pēc raidījumā "Bez tabu" sižeta par mantojumu bērnam, vēlamies informēt par bāriņtiesas funkcijām un darbībām mantošanas gadījumos, lai sabiedrība gūtu atbilstošu un korektu priekšstatu par mantojuma pieņemšanas vai noraidīšanas kārtību un tālākām darbībām, jo uzskatām, ka sižetā tika iekļauts nepilnīgs mūsu sniegtais skaidrojums situācijas izpratnei.

Informācija
"Uzdāvini mirkli!" svētkos un ikdienā

Lai Ukrainas bēgļiem sniegtu nelielu, iepriecinošu uzmundrinājumu Lieldienās, Rīgas bāriņtiesas darbinieki iesaistījās Rīgas pašvaldības darbinieku organizētajā akcijā "Uzdāvini mirkli!".

Informācija
Martā notiks bērnu mentālās veselības nedēļa "Runā ar mani"

No 7. līdz 13.martam tiešsaistē norisināsies Bērnu mentālās veselības nedēļa, lai izglītotu vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informētu par palīdzības un atbalsta resursiem Latvijā. Sarunas, lekcijas un diskusijas vadīs speciālisti no Pusaudžu resursu centra, Papardes zieda, centra "Marta" un " Centrs Dardedze", kā arī citi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi.

Mūsu sadarbības partneri