Vardarbība
Drukāt

23.novembris Eiropā - diena bērnu aizsardzībai no seksuālas vardarbības

23.novembris Eiropā un Latvijā ir diena bērnu aizsardzībai no seksuālas vardarbības. Sabiedrībā, kurā pat pieaugušajiem nav viegli runāt par seksualitāti, seksuālo veselību un audzināšanu, arī ir daudz dažādu problēmu bērnu aizsardzībā pret dažādiem vardarbības veidien, arī seksuālas izmantošanas gadījumos.

Lai iedrošinātu ziņot par seksuālu vardarbību pret bērniem, saņemtu profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) aicina no 23.līdz 29.novembrim zvanīt uz bezmaksas Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111 īpaši akcijas "Pārtrauc klusēšanu!" ietvaros. Ja par notikušo ir grūti runāt, ar speciālistiem akcijas laikā var sazināties, rakstot čata logā  no plkst.12:00 līdz 20:00, rakstot uz e-pastu, vai lejuplādējot aplikāciju "Uzticības tālrunis", caur kuru iespējams sazināties ar speciālistiem sev piemērotā un ērtā veidā.

Atgādinām, ka Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis 116111 darbosies arī pēc šīs akcijas beigām.

Savukārt "Centrs Dardedze", kurš jau 20 gadus strādā vardarbības pret bērniem novēršanas jomā, īpaši specializējoties bērnu seksuālas izmantošanas atklāšanā un psihosociālajā rehabilitācijā, apkopojis novērotās problēmas un priekšlikumus sistēmiskām izmaiņām procesam, kurā tiek reaģēts uz bērnu seksuālas izmantošanas gadījumiem. "Centrs Dardedze" šodien, 23.novembrī, plkst.17.00, aicina pievienoties bezmaksas tiešsaistes diskusijai "Kad bērns ir redzējis par daudz", runājot par pornogrāfijas ietekmi uz bērniem līdz pubertātes vecumam.

Foto: https://stocksnap.io/author/41924 

 

Mūsu sadarbības partneri