Aktualitātes

Informācija
Bērnībā piedzīvotās audzināšanas metodes ietekmē dažādas dzīves izvēles, arī kā vēlāk audzināt savus bērnus

Kanādiete Mišelina Grīna, kas ir integrālā koučinga meistare un padomdevēja vecākiem, pedagogiem, vadītājiem un līderiem atklājusi, ka iemaņas, kas nepieciešamas uzņēmumu vadītājiem un līderiem, ir tās pašas, ko nepieciešams apgūt vecākiem. “Mammamuntetiem.lv” ar speciālisti sarunājas par vecāku pašu bērnības pieredzes ietekmi uz bērnu audzināšanu.

Vardarbība
Sāpīgi dati par vardarbību pret bērniem un pusaudžiem

Rīgas bāriņtiesa 2020.gadā pieņēmusi lēmumus pārtraukt vecāku tiesības 299 personām. Specifiski 28 personām bērna aizgādības tiesības pārtrauktas, jo konstatēta vecāku vardarbība pret bērnu vai bija pamatotas aizdomas par vardarbību pret bērnu, un par 11 mātēm vai tēviem bāriņtiesa informējusi tiesībaizsardzības iestādes, piemēram, policiju, prokuratūru). Bāriņtiesas speciālisti lēš, ka patiesais vardarbības apmērs ģimenēs varētu būt lielāks, tomēr pandēmijas apstākļos tas vēl grūtāk pamanāms un fiksējams kā iepriekš.

Informācija
Padomi vecākiem, kā atsākt bērnudārza un skolas gaitu ikdienu bērniem

Bērnībā vasara var šķist garš, piedzīvojumiem bagāts laiks, tomēr vecāki zina, ka 1.septembris pienāk gluži nemanot. Ja ikdienas rutīnai pēc laiskās vasaras dzīves negatavojas laikus, bērnudārza vai skolas sākums var izvērsties ne visai patīkams vai satraucošs gan bērniem, gan vecākiem.

Jaunumi
Arvien palielinās uzturlīdzekļu nemaksātāju parāds valstij

Uzturlīdzekļi nav viena vai otra vecāka iegriba. Tā ir īsta vajadzība bērnam - saņemt uzturlīdzekļus pienācīgas dzīves kvalitātes nodrošināšanai. Diemžēl pārāk daudziem vecākiem ir vāja atbildības izpratne gan pret saviem bērniem, gan sevi pašu, un galu galā - savu valsti, jo kopējais uzturlīdzekļu nemaksātāju radītais parāds valstij tikai aug augumā.

Domstarpības
Kas jāzina vecākiem un bērniem par bērnu tiesībām un pienākumiem

"Tev jāsakārto istaba!" "Tavs pienākums ir iznest miskasti." "Tu vari nopelnīt kabatasnaudu, pieskatot mazo brāli un māsu." Kāds no šādiem vai līdzīgiem piemēriem kaut reizi ir izskanējis katrā ģimenē, bet ne vienmēr guvis atsaucību. Dažkārt bērni labprāt izmanto un zina savas tiesības, bet neko negrib dzirdēt par pienākumiem. Kas tad ir bērnu pienākumi ģimenē, ko var vai nevar prasīt no bērna, un kā risināt domstarpības, kas radušās starp vecākiem un bērniem par viņu pienākumiem?

Jaunumi
Kā pandēmijas laiks ietekmē primsskolas vecuma bērnus

Ikviena ģimene pandēmijas ierobežojumu laikā saskarās ar lielākām vai mazākām grūtībām. Par pieredzi mācīties un motivēt mācīties mājās var pastāstīt gan skolēni, gan vecāki. Medijos diezgan plaši runāts arī par pusaudžu psihoemocionālo stāvokli, tomēr līdz šim mazāka uzmanība pievērsta pirmsskolas vecuma bērnu labsajūtas novērošanai vai mērījumiem.

Mūsu sadarbības partneri