Aktualitātes

Informācija
Sociālās nozares darbiniekus aicina uz konferenci "Gādīgie tēvi"

Konferencē "Gādīgie tēvi" tiek laipni aicināti: bāriņtiesu darbinieki, sociālie darbinieki, probācijas dienesta darbinieki, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības darbinieki, Labklājības ministrijas pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Vardarbība
Seksuāla vardarbība ģimenē un saskarsmes tiesību noteikšana

Pieredzētais gan Latvijā, gan citās valstīs ļāvis secināt, ka ģimenēs visbiežāk seksuāli tiek izmantoti laulātā vai dzīvesbiedra bērni no iepriekšējām attiecībām. Tomēr diemžēl ir arī gadījumi, kad vecāki seksuāli izmanto arī savus bērnus. Kas un kā šādos gadījumos nosaka saskarsmes tiesības vai to ierobežojumus?

Informācija
Rīgas bāriņtiesas darbinieki aicina ziedot Bērnu slimnīcas Drosmes kastei

Rīgas bāriņtiesas darbinieki ziedojuši un aicina pievienoties arī citus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas akcijai "Drosmes kaste". Darbinieki arī dāvināja pašrocīgi tamborētus astoņkājus, kas palīdzēs augt un attīstīties priekšlaikus dzimušiem bērniņiem BKUS Neonatoloģijas nodaļā.

Jaunumi
Nepienācīga bērnu aprūpe ārvalstīs noved pie bērnu šķiršanas no ģimenes

Trešdien, 15. septembrī, Tieslietu un Ārlietu ministrijas, Rīgas bāriņtiesas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāvji preses konferencē informēja par aktualitātēm par bērnu aprūpes nodrošināšanu ārvalstīs un bērnu šķiršanu no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm. Galvenais iemesls, kāpēc bērni no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm ārvalstīs tiek šķirti - vecāki nenodrošināšana pilnvērtīgu aprūpi saviem bērniem.

Informācija
Tēva dienu aicina svinēt ar pastaigām un pikniku Rīgas Mežaparkā

Tradicionālā Tēva dienas gājiena vietā, kas pirms pandēmijas septiņus gadus norisinājās Rīgā, Brīvības ielā, vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” šogad 12.septembrī aicina ģimenes Tēva dienu atzīmēt, dodoties pastaigā un piknikā.

Informācija
Tēvu konferencē meklēs mūsdienu skaidrojumus izteicienam "Vīrs un vārds!"

Kam ir izdevīgi, ka tēvi dodas bērna kopšanas atvaļinājumā? Kāda ir 21. gadsimta nozīme izteicienam "Vīrs un vārds!"? Kādēļ ir svarīgi un kā saglabāt cieņpilnas attiecības ar bērnu māti arī pēc attiecību pārrāvuma? Atbildes uz šiem jautājumiem tiks meklētas šī gada Biedrības "Tēvi" konferencē "Tēvi. Attiecības".

Informācija
Aicina piedalīties konferencē “Cilvēks. Ģimene. Kopiena.”

10. septembrī no plkst. 10.00 – 15.30 tiešsaistē norisināsies ikgadējā konference sociālā darba speciālistiem “Cilvēks. Ģimene. Kopiena.”. Cilvēks ir galvenā vērtība, plānojot un ieviešot dažādas politikas un procesus, un tieši tāpēc arī konferences fokusā ir cilvēks.

Mūsu sadarbības partneri