Aktualitātes

Informācija
Tēva dienu aicina svinēt ar pastaigām un pikniku Rīgas Mežaparkā

Tradicionālā Tēva dienas gājiena vietā, kas pirms pandēmijas septiņus gadus norisinājās Rīgā, Brīvības ielā, vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” šogad 12.septembrī aicina ģimenes Tēva dienu atzīmēt, dodoties pastaigā un piknikā.

Informācija
Tēvu konferencē meklēs mūsdienu skaidrojumus izteicienam "Vīrs un vārds!"

Kam ir izdevīgi, ka tēvi dodas bērna kopšanas atvaļinājumā? Kāda ir 21. gadsimta nozīme izteicienam "Vīrs un vārds!"? Kādēļ ir svarīgi un kā saglabāt cieņpilnas attiecības ar bērnu māti arī pēc attiecību pārrāvuma? Atbildes uz šiem jautājumiem tiks meklētas šī gada Biedrības "Tēvi" konferencē "Tēvi. Attiecības".

Informācija
Aicina piedalīties konferencē “Cilvēks. Ģimene. Kopiena.”

10. septembrī no plkst. 10.00 – 15.30 tiešsaistē norisināsies ikgadējā konference sociālā darba speciālistiem “Cilvēks. Ģimene. Kopiena.”. Cilvēks ir galvenā vērtība, plānojot un ieviešot dažādas politikas un procesus, un tieši tāpēc arī konferences fokusā ir cilvēks.

Informācija
Bērnībā piedzīvotās audzināšanas metodes ietekmē dažādas dzīves izvēles, arī kā vēlāk audzināt savus bērnus

Kanādiete Mišelina Grīna, kas ir integrālā koučinga meistare un padomdevēja vecākiem, pedagogiem, vadītājiem un līderiem atklājusi, ka iemaņas, kas nepieciešamas uzņēmumu vadītājiem un līderiem, ir tās pašas, ko nepieciešams apgūt vecākiem. “Mammamuntetiem.lv” ar speciālisti sarunājas par vecāku pašu bērnības pieredzes ietekmi uz bērnu audzināšanu.

Vardarbība
Sāpīgi dati par vardarbību pret bērniem un pusaudžiem

Rīgas bāriņtiesa 2020.gadā pieņēmusi lēmumus pārtraukt vecāku tiesības 299 personām. Specifiski 28 personām bērna aizgādības tiesības pārtrauktas, jo konstatēta vecāku vardarbība pret bērnu vai bija pamatotas aizdomas par vardarbību pret bērnu, un par 11 mātēm vai tēviem bāriņtiesa informējusi tiesībaizsardzības iestādes, piemēram, policiju, prokuratūru). Bāriņtiesas speciālisti lēš, ka patiesais vardarbības apmērs ģimenēs varētu būt lielāks, tomēr pandēmijas apstākļos tas vēl grūtāk pamanāms un fiksējams kā iepriekš.

Informācija
Padomi vecākiem, kā atsākt bērnudārza un skolas gaitu ikdienu bērniem

Bērnībā vasara var šķist garš, piedzīvojumiem bagāts laiks, tomēr vecāki zina, ka 1.septembris pienāk gluži nemanot. Ja ikdienas rutīnai pēc laiskās vasaras dzīves negatavojas laikus, bērnudārza vai skolas sākums var izvērsties ne visai patīkams vai satraucošs gan bērniem, gan vecākiem.

Jaunumi
Arvien palielinās uzturlīdzekļu nemaksātāju parāds valstij

Uzturlīdzekļi nav viena vai otra vecāka iegriba. Tā ir īsta vajadzība bērnam - saņemt uzturlīdzekļus pienācīgas dzīves kvalitātes nodrošināšanai. Diemžēl pārāk daudziem vecākiem ir vāja atbildības izpratne gan pret saviem bērniem, gan sevi pašu, un galu galā - savu valsti, jo kopējais uzturlīdzekļu nemaksātāju radītais parāds valstij tikai aug augumā.

Mūsu sadarbības partneri