Aktualitātes

Domstarpības
Kas jāzina vecākiem un bērniem par bērnu tiesībām un pienākumiem

"Tev jāsakārto istaba!" "Tavs pienākums ir iznest miskasti." "Tu vari nopelnīt kabatasnaudu, pieskatot mazo brāli un māsu." Kāds no šādiem vai līdzīgiem piemēriem kaut reizi ir izskanējis katrā ģimenē, bet ne vienmēr guvis atsaucību. Dažkārt bērni labprāt izmanto un zina savas tiesības, bet neko negrib dzirdēt par pienākumiem. Kas tad ir bērnu pienākumi ģimenē, ko var vai nevar prasīt no bērna, un kā risināt domstarpības, kas radušās starp vecākiem un bērniem par viņu pienākumiem?

Jaunumi
Kā pandēmijas laiks ietekmē primsskolas vecuma bērnus

Ikviena ģimene pandēmijas ierobežojumu laikā saskarās ar lielākām vai mazākām grūtībām. Par pieredzi mācīties un motivēt mācīties mājās var pastāstīt gan skolēni, gan vecāki. Medijos diezgan plaši runāts arī par pusaudžu psihoemocionālo stāvokli, tomēr līdz šim mazāka uzmanība pievērsta pirmsskolas vecuma bērnu labsajūtas novērošanai vai mērījumiem.

Jaunumi
Jauns atbalsts aprūpei mājās bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Rīgā

Ģimenēm, kurās aug smagi slimi bērni un bērni ar funkcionāliem traucējumiem, nepieciešams reāls atbalsts, tāpēc Rīgas pašvaldība no 1.jūlija līdzfinansēs šo bērnu aprūpi mājās. Šos līdzekļus no 1.jūlija ģimenes varēs saņemt līdzmaksājuma veidā aprūpei mājās pakalpojumam, kuru varēs kombinēt ar citiem valsts un pašvaldības nodrošinātajiem sociālajiem pakalpojumiem.

Mūsu sadarbības partneri