Jaunais tālrunis - 22 045 225 būs noderīgs un svarīgs ikvienam, lai neizrunātas dusmas un spriedze nepāraugtu rīcībā.

Jaunais tālrunis - 22 045 225 būs noderīgs un svarīgs ikvienam, lai neizrunātas dusmas un spriedze nepāraugtu rīcībā.
Seksuāliem varmākām patīk klusums un noslēpumi, jo tā viņi var turpināt pastrādāt savus varmācīgos noziegumus, arī pret bērniem, jo īpaši ģimenē vai tuvinieku lokā. Tēma, par kuru ir ļoti grūti runāt skaļi, ja tas ir noticis, bet ir svarīgi par to stāstīt, lai pārtrauktu, iemācītu būt vērīgiem un zinātu robežas, nepieļautu.
Līdz 30.novembrim Latvijā darbosies anonīma tālruņa līnija, lai sniegtu konfidenciālu palīdzību personām, kuras nomāc seksuālas domas un tieksme nepilngadīgām personām. Projekta galvenais mērķis ir preventīvi novērst nelaimi, pasargājot bērnus no seksuālas vardarbības. Ja atpazīsti šādas tieksmes sevī vai esi novērojis tās savā tuviniekā - zvani uz anonīmo palīdzības tālruni 28030030.
Zini savas tiesības un saņem palīdzību, jo noziedzība var skart ikvienu! Arī ar dzimumu saistītas vardarbības gadījumos, piemēram, ģimenē.
Ja pret personu ir vērsta jebkāda fiziska, seksuāla, psiholoģiska vai ekonomiska vardarbība, kas notiek starp bijušajiem vai esošajiem laulātajiem vai citām savstarpēji saistītām personām, neatkarīgi no tā, vai aizskārējs dzīvo vai ir dzīvojis vienā mājsaimniecībā ar aizskarto personu, tiesa var piemērot pagaidu aizsardzību pret vardarbību.
Skaidrojošā un izglītojošā lekcijā par vardarbības dažādajām sejām uzzināsiet, kā atšķirt emocionālo vardarbību no sadzīviskiem konfliktiem? Kur vērsties pēc palīdzības? Ko darīt, ja tuvinieks cieš no vardarbības?
Pēc vakar, 7.februārī, Latvijas Televīzijas raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” izskanējušās informācijas par audzināšanas metodēm kādā pirmsskolas izglītības iestādē, Rīgas bāriņtiesa uzsver, ka vardarbība pret bērniem nav pieļaujama ne ģimenē, ne ārpus tās.
Ja bērns ir cietis no vardarbības vai cita traumatiska notikuma, viņa svarīgākais atbalsts ir vecāki un citi tuvie cilvēki. Kā rīkoties, ko teikt? Kā palīdzēt bērnam? Šie ir ļoti svarīgi jautājumi, uz kuriem mums pašiem ne vienmēr uzreiz ir skaidra atbilde un rīcība, tāpēc "Centrs Dardedze" dalās pieredzē.
Cilvēki savās dzīvēs mēdz atkārtot savu vecāku rīcību un izturēšanās modeļus. Pieredze rāda, ka pret bērniem vardarbīgi vecāki arī paši savā bērnībā piedzīvojuši vardarbību, tādā veidā atkārtojot iemācītos uzvedības modeļus. Tomēr ģimenē vardarbību piedzīvojusī Maija uzskata, ka katram cilvēkam ir izvēle - neturpināt vardarbību tālāk jau pret saviem bērniem.
23.novembris Eiropā un Latvijā ir diena bērnu aizsardzībai no seksuālas vardarbības. Sabiedrībā, kurā pat pieaugušajiem nav viegli runāt par seksualitāti, seksuālo veselību un audzināšanu, vēl joprojām arī ir daudz dažādu problēmu bērnu aizsardzībā pret dažādiem vardarbības veidiem, arī seksuālas izmantošanas gadījumos.