Lai stiprinātu darbinieku kopības sajūtu un regulāri pārrunātu nozares aktualitātes, Līvānos nupat aizvadīta pirmā Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas tikšanās. Līdzīgi pasākumi šī gada laikā plānoti arī citos reģionos.

Lai stiprinātu darbinieku kopības sajūtu un regulāri pārrunātu nozares aktualitātes, Līvānos nupat aizvadīta pirmā Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas tikšanās. Līdzīgi pasākumi šī gada laikā plānoti arī citos reģionos.
Trešdien, 8.martā, plkst.16.00 - 17.00 par kaitējošu seksuālu uzvedību bērnu vidū sarunāsies tiešsaistē "Centrs Dardedze" Konsultāciju daļas vadītāja Janeta Bokaldere un sarunas moderators Valdis Melderis. Skatītāji arī aicināti komentēt un uzdot jautājumus.
Vairums Ukrainas bēgļu bērnu atrodas Rīgā, un viņiem ārkārtas aizbildņus ieceļ Rīgas bāriņtiesā. "Protams, ir jūtams tas, ka bērni pārdzīvo par vecākiem un skumst pēc vecākiem," stāsta Rīgas bāriņtiesas Aizbildnības lietu nodaļas vadītāja Jana Gūtmane.
23.novembris Latvijā un Eiropā ir diena bērnu aizsardzībai no seksuālās vardarbības. Tā bieži vien paliek noklusēta un apslēpta dažādu iemeslu dēļ, piemēram, vecāki nepazīst savu bērnu pietiekami labi un nespēj novērtēt izmaiņas viņa uzvedībā, tuvinieki netic vai nevēlas ticēt bērnam, kurš cietis no vardarbības, vai arī situācijai, ka bērni var būt seksuāli vardarbīgi viens pret otru.
Kāpēc bērniem svarīgi apmeklēt un mācīties skolā? Lielākajai daļai cilvēku šāds jautājums varētu šķist nesaprotams, jo tāda taču ir lietu kārtība. Tomēr laikā, kad dažādas bērnu uzvedības problēmas traucē ikdienas skolas darbu un ritmu, un kā viens no piedāvātajiem risinājumiem izskanējis likt vecākiem pašiem mācīt savus "grūtās uzvedības" bērnus mājās, atbildes uz šādiem jautājumiem ir ļoti svarīgas. Kāpēc vecākiem jāseko līdzi savu bērnu skolas gaitām, bet sabiedrības interesēs ir, lai ikviens bērns apmeklētu skolu?
Sabiedrība paļaujas, ka katrs vecāks rīkojas savu bērnu labākajās interesēs, un zina arī dažādas likuma normas, tajā skaitā arī tās, kas attiecas uz bērna atrašanos bez pieaugušo klātbūtnes publiskās vietās.
Bērnam ģimenē ir gan tiesības, gan pienākumi, kas no mazotnes ļauj saprast un līdzsvarot palīdzību ģimenei un izklaidi. Likums skaidri pasaka, kādos gadījumos drīkst bērnu atstāt vienu pašu, kā arī - cik gadus sasniegušam bērnam drīkst uzticēt mazāka brāļa vai māsas piesakatīšanu, bet jāņem vērā vēl dažādi aspekti.
Pēc raidījumā "Bez tabu" sižeta par mantojumu bērnam, vēlamies informēt par bāriņtiesas funkcijām un darbībām mantošanas gadījumos, lai sabiedrība gūtu atbilstošu un korektu priekšstatu par mantojuma pieņemšanas vai noraidīšanas kārtību un tālākām darbībām, jo uzskatām, ka sižetā tika iekļauts nepilnīgs mūsu sniegtais skaidrojums situācijas izpratnei.
Lai Ukrainas bēgļiem sniegtu nelielu, iepriecinošu uzmundrinājumu Lieldienās, Rīgas bāriņtiesas darbinieki iesaistījās Rīgas pašvaldības darbinieku organizētajā akcijā "Uzdāvini mirkli!".
Labklājības ministrija apkopojusi pamata informāciju par to, kā rīkoties Ukrainas bērnu uzņemšanai, kad jāvēršas bāriņtiesā, arī - kādu sociālo pabalstu bērniem nodrošina Latvijas valsts.