Aktualitātes

Jaunumi
Konkursā Rīgas bāriņtiesas vadītāja amatam uzvarējis līdzšinējais vadītājs Kransogolovs

Galvaspilsētas pašvaldības rīkotajā konkursā Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesas (turpmāk - Rīgas bāriņtiesas) priekšsēdētāja amata uzvarējis līdzšinējais iestādes vadītājs Aivars Krasnogolovs, kura kandidatūru trešdien, 22. novembrī, atbalstīja Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti. Galīgais lēmums vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Vardarbība
Ja tev seko uzmācīgas domas par bērniem, zvani uz anonīmo uzticības tālruni

Līdz 30.novembrim Latvijā darbosies anonīma tālruņa līnija, lai sniegtu konfidenciālu palīdzību personām, kuras nomāc seksuālas domas un tieksme nepilngadīgām personām. Projekta galvenais mērķis ir preventīvi novērst nelaimi, pasargājot bērnus no seksuālas vardarbības. Ja atpazīsti šādas tieksmes sevī vai esi novērojis tās savā tuviniekā - zvani uz anonīmo palīdzības tālruni 28030030.

Jaunumi
Rīgas bāriņtiesa ir realizējusi savu kompetenci pazudušās mātes un meitas lietā

Rīgas bāriņtiesa ir realizējusi savu kompetenci pazudušās un nu atrastās mātes un meitas lietā atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Tā vēstulē Rīgas bāriņtiesai atzinusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, izvērtējot pieprasīto un saņemto informāciju no Rīgas bāriņtiesas un ievērojot Bāriņtiesu likumu.

Jaunumi
Ievērojami palielinājies seksuālās vardarbības noziedzīgu nodarījumu skaits pret nepilngadīgajiem

Centrālās Statistikas pārvaldes statistisko datu krājums apkopo informāciju par bērnu dzimstību, mirstību, vecumsastāvu, veselības stāvokli, izglītošanu, sociālo aizsardzību, materiālās nenodrošinātības un nabadzības risku ģimenēs ar bērniem, nepilngadīgo ekonomisko aktivitāti, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju lietošanu, vardarbību pret bērniem un bērniem konfliktā ar likumu 2022. gadā, kā arī salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.

Mūsu sadarbības partneri