10. sarunu festivālā LAMPA šogad notika meistarklases un tika diskutēts par vecāku attiecību risināšanas stratēģijām, un kā tās ietekmē bērnus.
10. sarunu festivālā LAMPA šogad notika meistarklases un tika diskutēts par vecāku attiecību risināšanas stratēģijām, un kā tās ietekmē bērnus.
Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesa izstrādājusi un ievieš vadlīnijas par bāriņtiesas darbinieka kā saskarsmes personas un vecāku tiesībām un pienākumiem ar tiesas nolēmumu noteiktas saskarsmes laikā.
26.martā, Bāriņtiesu darbinieku dienā, pulcējot dažādus bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanā iesaistītos profesionāļus, noslēgusies Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesas rīkotā konference “Bērns vecāku domstarpību krustugunīs. Rīgas pieredze”.
26.martā plkst.10.00 - 15.00 aicinām tiešsaistē pievienoties un piedalīties Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesas rīkotajā konferencē "Bērns vecāku domstarpību krustugunīs. Rīgas pieredze".
Uz šādu jautājumu atbildi 7.martā Rīgas bāriņtiesas ekspertes piedāvās bērnu mentālās veselības nedēļā "Runā ar mani".
Lai atbalstītu ģimenes domstarpību risināšanā par bērna aizgādības jautājumiem, Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesa ieviesusi jaunu pakalpojumu. Tā mērķis ir atbalstīt vecākus, lai viņi varētu panākt vienošanos par bērna aizgādību bērna labākajās interesēs un bērniem nebūtu jāpieredz vecāku savstarpējie konflikti un manipulācijas šķiršanās gadījumos, kā arī bērni varētu ar abiem vecākiem saglabāt labas attiecības.
Bāriņtiesas vai tiesas nolēmums noregulē konkrētu ģimenes domstarpību situāciju no tiesību viedokļa, bet cilvēciskās attiecības cieš, it īpaši cieš lietā iesaistītie bērni.
Situācijās, kad vecāki nespēj vienoties par saskarsmes tiesību izmantošanas kārtību, to var noteikt tiesā, kas, pieņemot lēmumu, izprasa bāriņtiesas atzinumu. Kaut arī savstarpējo attiecību risināšanā nereti ir plašs emociju spektrs, ar kuru vecākiem jātiek galā, šādā gadījumā jāapzinās, ka ir jāpilda ar tiesas nolēmumu noteiktā kārtība, kādā vecāks īsteno saskarsmi ar bērnu. Tomēr savā darbā Rīgas bāriņtiesas speciālisti novēro situācijas, kad tiek mēģināts negatīvi ietekmēt bērna attiecības ar kādu no vecākiem.
Kad vecāki strīdas, bērns un viņa intereses nereti kļūst neredzamas, jo vecāku uzmanības centrā ir viņu kā pāra nesaskaņas. Lūgt palīdzību un atbalstu ģimenes domstarpību gadījumos nav jākaunas, jo tas var palīdzēt nenonākt līdz tiesai, pēc kuras nolēmuma vecāki tiesu izpildītāju acīs pārvēršas par parādnieku un piedzinēju, vai rīcībai, ko juristi sauc par bērna civiltiesisku nolaupīšanu.
Mediācija ir strīdu risināšanas veids, kas ir balstīts uz sadarbību vērstas un cieņpilnas komunikācijas principos, ļaujot izprast strīdā iesaistīto pušu kopīgās intereses un vērtības un rast abpusēji pieņemamu konflikta risinājumu.