Noslēguma pasākumā piedalījās Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, skaidrojot, kā tiek veidota atbalsta politika uzņemošajām ģimenēm, ko šādas kampaņas tiecas panākt ilgtermiņā un kāpēc ir būtiski visiem bērniem nodrošināt ģimenisku vidi, Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas Alternatīvās aprūpes jomas vadītāja Dace Dzedone, stāstot par ārpusģimenes atbalsta centru lomu, praktisko atbalstu un ilgtermiņa darbu ar topošajām un esošajām uzņemošajām ģimenēm, kā arī viena no uzņemošo ģimeņu pārstāvēm Ingrīda Meldere, daloties ar savu pieredzi, ieguvumiem un izaicinājumiem un stiprinot izpratni par uzņemošās ģimenes lomu. Viņa stāsta, ka
lēmums kļūt par audžuģimeni savulaik nācis lēnām un ar apdomu gada garumā. Ingrīda Meldere uzskata, ka šādam lēmumam jānāk no sirds, lai varētu bērnam dot un pieņemt viņu tādu, kāds viņš ir un negaidot no viņa kaut ko pretī, bet pirmais lielais solis ir nolemt, ka cilvēks vai ģimene vēlas kļūt par audžuģimeni. Nereti vēlāk arī audžuģimenei nepieciešams atbalsts, ko šodien var saņemt no atbalsta centriem.
Pasākumā izskanēja klīniskās psiholoģes Sofijas Semenovas lekcija par to, kā ģimenēm izvērtēt sarežģītas situācijas, pieņemt nozīmīgus, smagus lēmumus un būt saskaņā ar tiem arī situācijās, kurās parādās neplānoti sarežģījumi, tostarp saistībā ar bērna uzņemšanu ģimenē.
Klātesošie dalījās ar simboliskā vērtību mājā sakrātajiem spēcinošiem uzmundrinājuma vārdiem no jau esošajām uzņemošajām ģimenēm vecākiem un ikvienam, kurš apsver domu kļūt par mīlošu ģimeni bērniem, kā arī baudīja Kaspara Zemīša veldzējošo ģitārmūziku.
Kampaņu īstenoja Labklājības ministrija kopā ar ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem, lai rosinātu iedzīvotājus kļūt par uzņemošo ģimeni, samazinātu institucionālā aprūpē esošo bērnu skaitu, kā arī mazinātu aizspriedumus pret bērniem, kuri ir palikuši bez vecāku gādības.
Pasākuma ierakstu iespējams noskatīties Labklājības ministrijas youtube kontā.
Foto: publicitātes foto no pasākuma.