Konference veltīta pēdējā laikā arvien aktuālākai tēmai par vecāku domstarpībām ģimenēs, kurās aug bērni.
Konferences mērķauditorija ir Rīgas domes deputāti, Rīgas un arī citu pašvaldības iestāžu speciālisti, visi, kuri savā ikdienas darbā iesaistīti bērnu tiesību nodrošināšanā un aizsardzībā – juristi, tiesneši, sociālo pakalpojumu sniedzēji, izglītības iestāžu pārstāvji un citi, kā arī vecāki.
Pasākumam būs divas daļas.
Konferenci atklās Rīgas pašvaldības izpilddirektors Jānis Lange. Par pamatu ņemot Rīgas bāriņtiesas radītu vecāku domstarpību fabulu, bērna ceļu Rīgas pašvaldības iestādēs vecāku emocionālās un juridiskās cīņas laikā un iespējamos risinājumus skaidros Rīgas pašvaldības iestāžu vadītāji:
- Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs un arī Bērnu tiesību aizsardzības sadarbības grupas vadītāja vietnieks Aivars Krasnogolovs,
- Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta departamenta vadītāja Inese Štekele,
- Sociālā dienesta vadītāja Guna Eglīte,
- Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs.
Dienas otrajā daļā diskutēsim un vērsīsim uzmanību tam, ko vēl varam uzlabot gan katrs atsevišķi, gan savstarpēji sadarbojoties. Diskusijā esam aicinājuši piedalīties: Ingu Akmentiņu-Smildziņu - "Fonds mammām un tētiem” vadītāju, Lauri Bokišu - biedrības ģimenes atbalstam “Tēvi” valdes locekli, Failu Abbasovu - zvērinātu advokāti, Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāju, Kaiju Gulbi - sistēmiskās ģimenes psihoterapijas speciālisti, SOS Bērnu ciemati, Leldi Kāpiņu - sertificētu mediatori, sistēmiskās ģimenes psihoterapijas speciālisti, supervizori, Ingu Lubāni - tiesu psiholoģijas eksperti un Gunāru Trimdu - bērnu un pieaugušo psihiatru, ģimenes sistēmiskās psihoterapijas speciālistu.
Konferences laikā ikviens interesents varēs uzdot savu jautājumu platformā slido.com
Pasākumu moderēs Valdis Melderis.
Konference tiks tiešraidīta Rīgas bāriņtiesas facebook kontā un Rīgas pašvaldības mājas lapā riga.lv, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv no Rīgas domes Sēžu zāles
Lai vērstu uzmanību tam, kur vecāku domstarpību laikā paliek bērna intereses un vajadzības, aicinām iepazīties ar pievienoto fabulu, kurā aprakstītā situācija radīta no iestāžu darbā pieredzētā, un padomāt par šādiem jautājumiem:
1.Ko es kā iesaistītās institūcijas pārstāvis/pakalpojuma sniedzējs daru šādā situācijā?
2. Ko es kā iesaistītās institūcijas pārstāvis/pakalpojuma sniedzējs varētu darīt, lai bērnam nebūtu jāatrodas vecāku domstarpību krustugunīs?
3. Kādi būtu Jūsu ieteikumi vecākiem?