Domstarpības
Drukāt

Kā rīkoties, ja pusaudzis vēlas vakcinēties, bet vecāki iebilst

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību un riskus, šobrīd ir iespējas bez maksas vakcinēties pret šo vīrussaslimšanu ikvienam Latvijas iedzīvotjam, kas vecāks par 12 gadiem, saņemot vecumam atbilstošu vakcīnas devu. Dažkārt vecākiem nav vienprātības par dažādiem audzināšanas jautājumiem, kā arī ne tikai vecākiem savstarpēji, bet arī lielākiem bērniem un vecākiem var būt dažādi uzskati par tēmām, kas skar personas veselību.

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību un riskus, šobrīd ir iespējas bez maksas vakcinēties pret šo vīrussaslimšanu ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas vecāks par 12 gadiem, saņemot vecumam atbilstošu vakcīnas devu.
Dažkārt vecākiem nav vienprātības par dažādiem audzināšanas jautājumiem, kā arī ne tikai vecākiem savā starpā, bet arī lielākiem bērniem un vecākiem var būt dažādi uzskati par tēmām, kas skar personas veselību. Lai gan vecāki ir bērnu likumīgie pārstāvji, tomēr likumdošana paredz, ka bērni no 14 gadu vecuma drīkst paši ne tikai doties pie veselības aprūpes speciālistiem bez vecāku klātbūtnes, bet arī lemt par vakcināciju neatkarīgi no vecāku viedokļa.

Pusaudzis no 14 gadu vecumam atbilstoši likumdošanai pats drīkst pieņemt lēmumu par vakcināciju pret Covid-19 neatkarīgi no vecāku viedokļa. Tāpat bērnam ir tiesības uz konfidencialitāti, ka ārsts šo informāciju neizpaudīs vecākiem, ja bērns to vēlas. Vienlaikus bērns nevar būt drošs, ka vecāki to neuzzinās citādi – pieaugušie var pārbaudīt, vai viņu aizgādībā esošai personai ir Covid-19 sertifikāts, skaidroja Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes docētāja, zvērināta advokāte Karina Palkova.

Latvijas Radio 1 raidījumā "Ģimenes studija" šī tēma skaidrota un diskutēts plašāk.

Foto: https://unsplash.com/@cdc 

 

Mūsu sadarbības partneri