Domstarpības
Drukāt

"Mediācijas dienās" aicina uz lekciju "Mediācija un bērns vecāku konfliktā"

Mediācija ir strīdu risināšanas veids, kas ir balstīts uz sadarbību vērstas un cieņpilnas komunikācijas principos, ļaujot izprast strīdā iesaistīto pušu kopīgās intereses un vērtības un rast abpusēji pieņemamu konflikta risinājumu.

Laikā no 25. līdz 29. aprīlim norisināsies "Mediācijas dienas 2022”. Šogad Mediācijas dienu ietvaros notiks vairāki publiski pasākumi dažādām auditorijām. Pasākumu mērķis ir veicināt izpratni un informētību par mediāciju, mediācijas kā alternatīvas metodes tiesai konfliktu risināšanā pieejamību un izmantošanu. Mediācija ir strīdu risināšanas veids, kas ir balstīts uz sadarbību vērstas un cieņpilnas komunikācijas principos, ļaujot izprast strīdā iesaistīto pušu kopīgās intereses un vērtības un rast abpusēji pieņemamu konflikta risinājumu.

Lekcija “Mediācija un bērns vecāku konfliktā” notiks tiešsaistē 29. aprīlī plkst. 16:00-17:00. Aicināts piedalīties ikviens interesents. Lekciju vadīs sertificēta mediatore, sistēmiskā, ģimenes un pāru terapeite Lelde Kāpiņa. Pasākumam iespējams pieteikties līdz 27.aprīlim, aizpildot pieteikuma anketu.

Bāriņtiesu un sociālo darbinieku attālinātā darbnīca/seminārs notiks 28. aprīlī plkst. 9:00-10:30. Lai pasākums izdotos un sasniegtu katru no jums, lūgums līdz 26. aprīlim iesūtīt savus jautājumus un sev interesējošās tēmas par mediāciju un mediācijas procesu vai arī dalīties pieredzē par mediācijas izmantošanu. 

Sertificētu mediatoru konsultācijas par mediācijas izmantošanu konkrētu strīdu risināšanai. Par konsultācijas laiku un vietu notiek vienošanās ar katru mediatoru atsevišķi, iespējamas arī attālinātās konsultācijas. 

Foto orientēšanās “Mediācijas ceļš”. Mediācijas dienu laikā un turpmāk ikvienam būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par mediāciju, dodoties pastaigā Rīgas centra ielās. Biedrības “Mediācija un ADR” izveidotās foto orientēšanās laikā būs jāapmeklē kartē atzīmētie kontroles punkti, jāatbild uz jautājumiem par mediāciju un jāatrod fotogrāfijās attēlotie objekti. Plašāka informācija pieejama mājaslapā https://adr.mediacija.lv/ 

Apzinātības prakses nodarbība tiešsaistē notiks 26.aprīlī plkst. 19.00-20.30. Ikviens interesents aicināts uzzināt par apzinātības prakses pamatprincipiem. Apzināta komunikācija ietver uzmanīgu klausīšanos,  vērību pret sarunu biedru un emociju apzināšanos, kas savukārt ietekmē mediācijas procesa kvalitāti un rezultātu. Nodarbību vadīs centra “Miervidi” pasniedzēja, psiholoģe, psihoterapeite un deju un kustību terapeite Indra Majore-Dūšele un psihologs,  uzņēmējs, centra “Miervidi” vadītājs Sandis Kristars Dūšelis. 

Mediācijas dienās 2022 notiks arī vairāki slēgtie pasākumi, kuru laikā mediatori tiksies gan ar skolotājiem, gan ar augstskolu studentiem, lai caur zināšanu papildināšanu un prasmju treniņiem veicinātu mediācijas prasmju pielietojumu ikdienas strīdu risināšanā. 

Sertificētu mediatoru konsultāciju tālrunis darba dienās ikvienam interesentam: 28 050 777. Sertificētu mediatoru mājas lapa: www.sertificetimediatori.lv. Biedrības “Mediācija un ADR” mājaslapa: https://adr.mediacija.lv/

Mūsu sadarbības partneri