Informācija
Drukāt

Aicinām rīdziniekus kļūt par ģimenēm bez vecāku gādības palikušiem bērniem

Ar Labklājības ministrijas kampaņu "ES GRIBU SAVAS MĀJAS!" veicināta sabiedrības izpratne par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, ģimeniskas vides nozīmību bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, un samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.

Ar Labklājības ministrijas kampaņu "ES GRIBU SAVAS MĀJAS!" veicināta sabiedrības izpratne ​par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, ģimeniskas vides nozīmību bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, un samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.

Lai gan sabiedrības iesaiste kļūst aizvien aktīvāka, tomēr vēl arvien arī Rīgā pietrūkst ģimeņu, kuras gatavas uzņemties rūpes un dāvāt sirds siltumu bērniem, kuri kādu apstākļu dēļ palikuši bez mammas un tēta. Pēdējie dati liecina, ka Rīgā šobrīd audžuģimeņu skaits tuvojas simtam, diemžēl vēl joprojām ir tikai 4 audžuģimenes bērnam ar invaliditāti un tikai viena specializētā krīzes audžuģimene. Rīgā ir 71 ģimene, kura ieguvusi viesģimenes statusu, un 142 personas, kurām ir aktīvs adoptētāja statuss. Nereti maziem bērniem ģimeni atrast ir vieglāk, tomēr arī spuraini pusaudži ilgojas māju un piederības sajūtu, jo cilvēciskas ilgas pēc savām mājām ir ikvienam.

Aicinām iepazīties ar dažādiem veidiem, kā piepildīt savu un bērnu dzīvi, kļūstot par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni!

Vizuālais materiāls no Labklājības kampaņas "Es gribu savas mājas!"

 

 

Mūsu sadarbības partneri