Informācija
Drukāt

Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas sanāksmē diskutē par galvenajiem izaicinājumiem

Lai stiprinātu darbinieku kopības sajūtu un regulāri pārrunātu nozares aktualitātes, Līvānos nupat aizvadīta pirmā Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas tikšanās. Līdzīgi pasākumi šī gada laikā plānoti arī citos reģionos.

Tikšanās gaitā bāriņtiesu vadītāji diskutēja par nozares aktualitātēm un dalījās pieredzē par problēmjautājumiem, kā arī veiksmīgiem risinājumiem bērnu un rīcībnespējīgu personu tiesību un interešu aizsardzībai.

Nepietiekams atalgojums un darbinieku skaita trūkums ir viena no būtiskākajām problēmām, ar kuru saskaras visas bāriņtiesas Latvijā. 

 “Rīgas bāriņtiesa ir viena no tām, kam akūti trūkst darbinieku tieši lēmējjautājumos. Mēs cenšamies to risināt ar atalgojumu, ar sociālajām garantijām. Jāsaka, ka rezultāti varētu būt labāki, darbinieku varētu būt pietiekami. Ja jums trūkst vairāk nekā 10 procenti no darbinieku skaita, tas ir ļoti ievērojams skaits, tas var ietekmēt darba kvalitāti,”

pauž Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs Re:tv pārraidītajā sižetā.

 

Foto: Re:tv 17.03.2023. pārraidītā sižeta "Bāriņtiesās darbinieku trūkums un pārslodze. Līvānos diskutē par aktuālo situāciju" ekrānšāviņš.

Mūsu sadarbības partneri