Aktualitātes

Vardarbība
Kāpēc runāt ar bērniem par seksualitāti

"Centrs Dardedze" pieredze liecina, ka pats efektīvākais līdzeklis vardarbības un īpaši bērnu seksuālas izmantošanas prevencijai ir uzticēšanās starp bērnu un pieaugušo (vecāku, pedagogu).

Vardarbība
Pāraprūpe - tikpat bīstama kā bērna pamešana novārtā

Vardarbība pret bērnu ir neērts temats, un lielākoties sabiedrība atpazīst tādus vardarbības veidus kā fiziskā vai seksuālā vardarbība, mazākā apmērā - emocionālā vardarbība. Vēl viena izplatīta vardarbības forma ir bērna pamešana novārtā, kad bērns tiek atstāts tādā psiholoģiskā un fiziskā situācijā, kad netiek nodrošinātas viņa attīstībai un izdzīvošanai svarīgas vajadzības. Tomēr šie nav vienīgie nodarījumi, kas var kaitēt bērna veselīgai attīstībai.

Jaunumi
Mentālās veselības check-up punkts jauniešiem Rīgā

Lai pusaudži un jaunieši varētu parūpēties par savu mentālo veselību, sākot no 2. oktobra, vienu līdz divas reizes mēnesī nodrošinās bezmaksas mentālās veselības check-up (pārbaudes) punktu ''Galerijas Centrs'' “KIWIE SPACE” telpā trešajā stāvā.

Domstarpības
Kā rīkoties, ja pusaudzis vēlas vakcinēties, bet vecāki iebilst

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību un riskus, šobrīd ir iespējas bez maksas vakcinēties pret šo vīrussaslimšanu ikvienam Latvijas iedzīvotjam, kas vecāks par 12 gadiem, saņemot vecumam atbilstošu vakcīnas devu. Dažkārt vecākiem nav vienprātības par dažādiem audzināšanas jautājumiem, kā arī ne tikai vecākiem savstarpēji, bet arī lielākiem bērniem un vecākiem var būt dažādi uzskati par tēmām, kas skar personas veselību.

Informācija
Sociālās nozares darbiniekus aicina uz konferenci "Gādīgie tēvi"

Konferencē "Gādīgie tēvi" tiek laipni aicināti: bāriņtiesu darbinieki, sociālie darbinieki, probācijas dienesta darbinieki, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības darbinieki, Labklājības ministrijas pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Vardarbība
Seksuāla vardarbība ģimenē un saskarsmes tiesību noteikšana

Pieredzētais gan Latvijā, gan citās valstīs ļāvis secināt, ka ģimenēs visbiežāk seksuāli tiek izmantoti laulātā vai dzīvesbiedra bērni no iepriekšējām attiecībām. Tomēr diemžēl ir arī gadījumi, kad vecāki seksuāli izmanto arī savus bērnus. Kas un kā šādos gadījumos nosaka saskarsmes tiesības vai to ierobežojumus?

Informācija
Rīgas bāriņtiesas darbinieki aicina ziedot Bērnu slimnīcas Drosmes kastei

Rīgas bāriņtiesas darbinieki ziedojuši un aicina pievienoties arī citus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas akcijai "Drosmes kaste". Darbinieki arī dāvināja pašrocīgi tamborētus astoņkājus, kas palīdzēs augt un attīstīties priekšlaikus dzimušiem bērniņiem BKUS Neonatoloģijas nodaļā.

Jaunumi
Nepienācīga bērnu aprūpe ārvalstīs noved pie bērnu šķiršanas no ģimenes

Trešdien, 15. septembrī, Tieslietu un Ārlietu ministrijas, Rīgas bāriņtiesas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāvji preses konferencē informēja par aktualitātēm par bērnu aprūpes nodrošināšanu ārvalstīs un bērnu šķiršanu no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm. Galvenais iemesls, kāpēc bērni no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm ārvalstīs tiek šķirti - vecāki nenodrošināšana pilnvērtīgu aprūpi saviem bērniem.

Mūsu sadarbības partneri