Pēdējos gados Latvijā ģimeņu aktivitāte adoptēt vai pieņemt audžubērnu ir samazinājusies, un šobrīd aprūpes iestādēs ir palikuši bērni no riska grupām.
Pēdējos gados Latvijā ģimeņu aktivitāte adoptēt vai pieņemt audžubērnu ir samazinājusies, un šobrīd aprūpes iestādēs ir palikuši bērni no riska grupām.
Sabiedrība paļaujas, ka katrs vecāks rīkojas savu bērnu labākajās interesēs, un zina arī dažādas likuma normas, tajā skaitā arī tās, kas attiecas uz bērna atrašanos bez pieaugušo klātbūtnes publiskās vietās.
Novadu teritoriālajās vienībās, kurās nav notāru, bāriņtiesu kompetencē līdz šim ietilpusi arī palīdzības sniegšana mantojuma lietu kārtošanā, gādāšana par mantojuma apsardzību, kā arī apliecinājumu izdarīšana, un Tieslietu ministrija piedāvā turpmāk mainīt šo kārtību.
Bērnam ģimenē ir gan tiesības, gan pienākumi, kas no mazotnes ļauj saprast un līdzsvarot palīdzību ģimenei un izklaidi. Likums skaidri pasaka, kādos gadījumos drīkst bērnu atstāt vienu pašu, kā arī - cik gadus sasniegušam bērnam drīkst uzticēt mazāka brāļa vai māsas piesakatīšanu, bet jāņem vērā vēl dažādi aspekti.
Kad vecāki strīdas, bērns un viņa intereses nereti kļūst neredzamas, jo vecāku uzmanības centrā ir viņu kā pāra nesaskaņas. Lūgt palīdzību un atbalstu ģimenes domstarpību gadījumos nav jākaunas, jo tas var palīdzēt nenonākt līdz tiesai, pēc kuras nolēmuma vecāki tiesu izpildītāju acīs pārvēršas par parādnieku un piedzinēju, vai rīcībai, ko juristi sauc par bērna civiltiesisku nolaupīšanu.
Pēc raidījumā "Bez tabu" sižeta par mantojumu bērnam, vēlamies informēt par bāriņtiesas funkcijām un darbībām mantošanas gadījumos, lai sabiedrība gūtu atbilstošu un korektu priekšstatu par mantojuma pieņemšanas vai noraidīšanas kārtību un tālākām darbībām, jo uzskatām, ka sižetā tika iekļauts nepilnīgs mūsu sniegtais skaidrojums situācijas izpratnei.
Priecājamies līdzi un lepojamies ar mūsu kolēģi Eviju Striku, kura saņēmusi Veselības ministrijas Atzinības rakstu par godprātīgu darbu tiesu psiholoģiskās ekspertīzes zinātnes attīstībā.
Mediācija ir strīdu risināšanas veids, kas ir balstīts uz sadarbību vērstas un cieņpilnas komunikācijas principos, ļaujot izprast strīdā iesaistīto pušu kopīgās intereses un vērtības un rast abpusēji pieņemamu konflikta risinājumu.
Piektdien, 22.aprīlī, būs ierobežota saziņa ar Rīgas bāriņtiesu elektrosistēmas remontdarbu dēļ.
Lai Ukrainas bēgļiem sniegtu nelielu, iepriecinošu uzmundrinājumu Lieldienās, Rīgas bāriņtiesas darbinieki iesaistījās Rīgas pašvaldības darbinieku organizētajā akcijā "Uzdāvini mirkli!".