Turpinot atvērto pasākumu tradīciju, 17.februārī plkst.14.00 aicinām potenciāli uzņemošās ģimenes un atsaucīgus cilvēkus tikties Kapseļu ielas Maskošanās notikumā, lai kopīgi atrastu katram bērnam mīlošu ģimeni.

Turpinot atvērto pasākumu tradīciju, 17.februārī plkst.14.00 aicinām potenciāli uzņemošās ģimenes un atsaucīgus cilvēkus tikties Kapseļu ielas Maskošanās notikumā, lai kopīgi atrastu katram bērnam mīlošu ģimeni.
Lai veicinātu prasmes, zināšanas un izpratni par bērniem, turpmāk aizbildņiem noteiks obligātu pienākumu apgūt valsts apmaksātu mācību programmu - to paredz valdības apstiprinātie grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Jaunās prasības attiecinās uz personām, kuras par aizbildņiem kļuvušas pēc 2023.gada 31.marta.
Aicinām uzņemošās ģimenes tikties ar bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības un ilgstoši uzturas aprūpes centrā.
Piektdien, 20.janvārī, plkst.14:00 aicinām potenciāli uzņemošās ģimenes, kā arī visus drosmīgos, atsaucīgos cilvēkus iepazīties ar aprūpes centros dzīvojošajiem bērniem, lai kopīgi atrastu katram bērnam mīlošu ģimeni. Tikšanās notiks Kapseļu ielā 31.
Situācijās, kad vecāki nespēj vienoties par saskarsmes tiesību izmantošanas kārtību, to var noteikt tiesā, kas, pieņemot lēmumu, izprasa bāriņtiesas atzinumu. Kaut arī savstarpējo attiecību risināšanā nereti ir plašs emociju spektrs, ar kuru vecākiem jātiek galā, šādā gadījumā jāapzinās, ka ir jāpilda ar tiesas nolēmumu noteiktā kārtība, kādā vecāks īsteno saskarsmi ar bērnu. Tomēr savā darbā Rīgas bāriņtiesas speciālisti novēro situācijas, kad tiek mēģināts negatīvi ietekmēt bērna attiecības ar kādu no vecākiem.
Vairums Ukrainas bēgļu bērnu atrodas Rīgā, un viņiem ārkārtas aizbildņus ieceļ Rīgas bāriņtiesā. "Protams, ir jūtams tas, ka bērni pārdzīvo par vecākiem un skumst pēc vecākiem," stāsta Rīgas bāriņtiesas Aizbildnības lietu nodaļas vadītāja Jana Gūtmane.
Lai noskaidrotu apmierinātību ar Rīgas bāriņtiesas darbu un tās sniegtajiem pakalpojumiem 2022.gadā, aicinām aizpildīt aptaujas anketu. Jūsu sniegtās atbildes mums ir svarīgas, lai noskaidrotu kopējo Rīgas bāriņtiesas kvalitātes un saskarsmes sniegumu un apzinātu iespējamos uzlabojumus komunikācijā ar klientiem un apmeklētājiem.
23.novembris Latvijā un Eiropā ir diena bērnu aizsardzībai no seksuālās vardarbības. Tā bieži vien paliek noklusēta un apslēpta dažādu iemeslu dēļ, piemēram, vecāki nepazīst savu bērnu pietiekami labi un nespēj novērtēt izmaiņas viņa uzvedībā, tuvinieki netic vai nevēlas ticēt bērnam, kurš cietis no vardarbības, vai arī situācijai, ka bērni var būt seksuāli vardarbīgi viens pret otru.
Attiecības starp pieaugušiem bērniem un viņu vecākiem mēdz būt dažādas. Novecojot, gados veciem tuviniekiem var rasties tādas vajadzības, kuras viņi nevēlas uzdot risināt bērniem, vai arī bērni nevēlas tādas uzņemties. Vai tuviniekiem vienmēr ir pienākums rūpēties par veca cilvēka interešu pārstāvēšanu, kopšanu un uzturēšanos sociālās aprūpes iestādēs. kā to izdarīt?
Kāpēc bērniem svarīgi apmeklēt un mācīties skolā? Lielākajai daļai cilvēku šāds jautājums varētu šķist nesaprotams, jo tāda taču ir lietu kārtība. Tomēr laikā, kad dažādas bērnu uzvedības problēmas traucē ikdienas skolas darbu un ritmu, un kā viens no piedāvātajiem risinājumiem izskanējis likt vecākiem pašiem mācīt savus "grūtās uzvedības" bērnus mājās, atbildes uz šādiem jautājumiem ir ļoti svarīgas. Kāpēc vecākiem jāseko līdzi savu bērnu skolas gaitām, bet sabiedrības interesēs ir, lai ikviens bērns apmeklētu skolu?