Aktualitātes

Vardarbība
23.novembris Eiropā - diena bērnu aizsardzībai no seksuālas vardarbības

23.novembris Eiropā un Latvijā ir diena bērnu aizsardzībai no seksuālas vardarbības. Sabiedrībā, kurā pat pieaugušajiem nav viegli runāt par seksualitāti, seksuālo veselību un audzināšanu, vēl joprojām arī ir daudz dažādu problēmu bērnu aizsardzībā pret dažādiem vardarbības veidiem, arī seksuālas izmantošanas gadījumos.

Informācija
Sadarbošanās un palīdzības meklēšana - atslēgas vārdi, lai Latvijas valstspiederīgo ģimenēs ārvalstīs netiktu šķirti bērni

Par daudziem gadījumiem, kad Latvijas valstspiederīgo ģimenes ārvalstīs ir nonākušas krīzē un no ģimenes tiek šķirti bērni, mēs šeit Latvijā nemaz neuzzinām, jo ģimenes nevēršas pēc palīdzības dzimtenē. Visbiežāk atbalstu un palīdzību meklē vecvecāki, piezvanot institūcijām un stāstot par notikušo ar mazbērniem ārzemēs jau tad, kad problēma ir patiešām samilzusi.

Vardarbība
Kāpēc runāt ar bērniem par seksualitāti

"Centrs Dardedze" pieredze liecina, ka pats efektīvākais līdzeklis vardarbības un īpaši bērnu seksuālas izmantošanas prevencijai ir uzticēšanās starp bērnu un pieaugušo (vecāku, pedagogu).

Vardarbība
Pāraprūpe - tikpat bīstama kā bērna pamešana novārtā

Vardarbība pret bērnu ir neērts temats, un lielākoties sabiedrība atpazīst tādus vardarbības veidus kā fiziskā vai seksuālā vardarbība, mazākā apmērā - emocionālā vardarbība. Vēl viena izplatīta vardarbības forma ir bērna pamešana novārtā, kad bērns tiek atstāts tādā psiholoģiskā un fiziskā situācijā, kad netiek nodrošinātas viņa attīstībai un izdzīvošanai svarīgas vajadzības. Tomēr šie nav vienīgie nodarījumi, kas var kaitēt bērna veselīgai attīstībai.

Jaunumi
Mentālās veselības check-up punkts jauniešiem Rīgā

Lai pusaudži un jaunieši varētu parūpēties par savu mentālo veselību, sākot no 2. oktobra, vienu līdz divas reizes mēnesī nodrošinās bezmaksas mentālās veselības check-up (pārbaudes) punktu ''Galerijas Centrs'' “KIWIE SPACE” telpā trešajā stāvā.

Domstarpības
Kā rīkoties, ja pusaudzis vēlas vakcinēties, bet vecāki iebilst

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību un riskus, šobrīd ir iespējas bez maksas vakcinēties pret šo vīrussaslimšanu ikvienam Latvijas iedzīvotjam, kas vecāks par 12 gadiem, saņemot vecumam atbilstošu vakcīnas devu. Dažkārt vecākiem nav vienprātības par dažādiem audzināšanas jautājumiem, kā arī ne tikai vecākiem savstarpēji, bet arī lielākiem bērniem un vecākiem var būt dažādi uzskati par tēmām, kas skar personas veselību.

Informācija
Sociālās nozares darbiniekus aicina uz konferenci "Gādīgie tēvi"

Konferencē "Gādīgie tēvi" tiek laipni aicināti: bāriņtiesu darbinieki, sociālie darbinieki, probācijas dienesta darbinieki, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības darbinieki, Labklājības ministrijas pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Mūsu sadarbības partneri