Izglītojošā atbalsta programmā "Tētis var!" interaktīvā veidā tiks apgūtas zināšanas un prasmes labākai bērnu aprūpei un audzināšanai, kā arī veiināta aktīva tēvu iesaistītšanās bērnu dzīvē, kas ir nozīmīgs faktors vardarbības risku novēršanai.

Izglītojošā atbalsta programmā "Tētis var!" interaktīvā veidā tiks apgūtas zināšanas un prasmes labākai bērnu aprūpei un audzināšanai, kā arī veiināta aktīva tēvu iesaistītšanās bērnu dzīvē, kas ir nozīmīgs faktors vardarbības risku novēršanai.
26.janvārī plkst.14.00 tiešsaistē notiks starptautiska zinātniska konference "Covid-19 ietekme uz bērniem, tiesības un atbildība". Konferences virsmērķis ir turpmāk pasargāt bērnus no kaitējuma normālai attīstībai, ko nodara pandēmijas. Konferencē tiks apzinātas sekas, ko pandēmija nodara bērnu izglītības, veselības, arī ekonomiskā stāvokļa stabilitātei.
Ja bērns ir cietis no vardarbības vai cita traumatiska notikuma, viņa svarīgākais atbalsts ir vecāki un citi tuvie cilvēki. Kā rīkoties, ko teikt? Kā palīdzēt bērnam? Šie ir ļoti svarīgi jautājumi, uz kuriem mums pašiem ne vienmēr uzreiz ir skaidra atbilde un rīcība, tāpēc "Centrs Dardedze" dalās pieredzē.
Cilvēki savās dzīvēs mēdz atkārtot savu vecāku rīcību un izturēšanās modeļus. Pieredze rāda, ka pret bērniem vardarbīgi vecāki arī paši savā bērnībā piedzīvojuši vardarbību, tādā veidā atkārtojot iemācītos uzvedības modeļus. Tomēr ģimenē vardarbību piedzīvojusī Maija uzskata, ka katram cilvēkam ir izvēle - neturpināt vardarbību tālāk jau pret saviem bērniem.
Pagājušajā gadā ārpusģimenes aprūpes institūcijās vēl aizvien dzīvoja 568 bērni, informējusi Labklājības ministrija informatīvā ziņojumā "Par bērnu stāvokli valstī 2019. un 2020.gadā".
No 20. līdz 26.decembrim bērni un pusaudži varēs saņemt psiholoģisko atbalstuun palīdzību pa uzticības tālruni 116111.
Ar Labklājības ministrijas kampaņu "ES GRIBU SAVAS MĀJAS!" veicināta sabiedrības izpratne par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, ģimeniskas vides nozīmību bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, un samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.
23.novembris Eiropā un Latvijā ir diena bērnu aizsardzībai no seksuālas vardarbības. Sabiedrībā, kurā pat pieaugušajiem nav viegli runāt par seksualitāti, seksuālo veselību un audzināšanu, vēl joprojām arī ir daudz dažādu problēmu bērnu aizsardzībā pret dažādiem vardarbības veidiem, arī seksuālas izmantošanas gadījumos.
11.novembrī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, definējot jēdzienu "nolaidība", kā arī nosakot atbildību par bērnu pamešanu novārtā.
Par daudziem gadījumiem, kad Latvijas valstspiederīgo ģimenes ārvalstīs ir nonākušas krīzē un no ģimenes tiek šķirti bērni, mēs šeit Latvijā nemaz neuzzinām, jo ģimenes nevēršas pēc palīdzības dzimtenē. Visbiežāk atbalstu un palīdzību meklē vecvecāki, piezvanot institūcijām un stāstot par notikušo ar mazbērniem ārzemēs jau tad, kad problēma ir patiešām samilzusi.