Aktualitātes

Domstarpības
Mediācija ģimenes strīdos - atbalsts domstarpību gadījumos par bērnu interesēm

Šogad tiek turpināta programma "Mediācija ģimenes strīdos", kurā sniedz atbalstu ģimenēm strīdu un domstarpību gadījumos par bērnu interesēm, piemēram, saskarsmes jautājumos, bērna pastāvīgās dzīvesvietas noteikšanā, uzturlīdzekļu apmēra un/vai maksāšanas kārtības noteikšanā u.c.

Audžuģimenes
Aicinām audžuģimenes izteikt viedokli un piedalīties aptaujā

Acinām audžuģimenes veltīt nedaudz sava laika un dalītes pieredzē aptaujā. Aizpildot anketu, jūs palīdzēsiet mums labāk izprast šobrīd aktuālās vai problemātiskās situācijas audžuģimenēs un uzlabot ārpusģimenes aprūpes atbalsta politiku Rīgā.

Vardarbība
Siksna nekur nav pazudusi

Pēc vakar, 7.februārī, Latvijas Televīzijas raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” izskanējušās informācijas par audzināšanas metodēm kādā pirmsskolas izglītības iestādē, Rīgas bāriņtiesa uzsver, ka vardarbība pret bērniem nav pieļaujama ne ģimenē, ne ārpus tās.

Informācija
Aicina pieteikties izglītojošai atbalsta programmai "Tētis var!"

Izglītojošā atbalsta programmā "Tētis var!" interaktīvā veidā tiks apgūtas zināšanas un prasmes labākai bērnu aprūpei un audzināšanai, kā arī veiināta aktīva tēvu iesaistītšanās bērnu dzīvē, kas ir nozīmīgs faktors vardarbības risku novēršanai.

Informācija
26.janvārī aicina uz starptautisku konferenci par Covid-19 ietekmi uz bērniem

26.janvārī plkst.14.00 tiešsaistē notiks starptautiska zinātniska konference "Covid-19 ietekme uz bērniem, tiesības un atbildība". Konferences virsmērķis ir turpmāk pasargāt bērnus no kaitējuma normālai attīstībai, ko nodara pandēmijas. Konferencē tiks apzinātas sekas, ko pandēmija nodara bērnu izglītības, veselības, arī ekonomiskā stāvokļa stabilitātei.

Vardarbība
Kā rīkoties, ko teikt bērnam pēc traumatiska notikuma vai vardarbības

Ja bērns ir cietis no vardarbības vai cita traumatiska notikuma, viņa svarīgākais atbalsts ir vecāki un citi tuvie cilvēki. Kā rīkoties, ko teikt? Kā palīdzēt bērnam? Šie ir ļoti svarīgi jautājumi, uz kuriem mums pašiem ne vienmēr uzreiz ir skaidra atbilde un rīcība, tāpēc "Centrs Dardedze" dalās pieredzē.

Vardarbība
Lai pārtrauktu vardarbību ģimenē, svarīgi par to sākt runāt

Cilvēki savās dzīvēs mēdz atkārtot savu vecāku rīcību un izturēšanās modeļus. Pieredze rāda, ka pret bērniem vardarbīgi vecāki arī paši savā bērnībā piedzīvojuši vardarbību, tādā veidā atkārtojot iemācītos uzvedības modeļus. Tomēr ģimenē vardarbību piedzīvojusī Maija uzskata, ka katram cilvēkam ir izvēle - neturpināt vardarbību tālāk jau pret saviem bērniem.

Informācija
2020.gadā vēl 568 bērniem nebija ģimeņu

Pagājušajā gadā ārpusģimenes aprūpes institūcijās vēl aizvien dzīvoja 568 bērni, informējusi Labklājības ministrija informatīvā ziņojumā "Par bērnu stāvokli valstī 2019. un 2020.gadā".

Informācija
Aicinām rīdziniekus kļūt par ģimenēm bez vecāku gādības palikušiem bērniem

Ar Labklājības ministrijas kampaņu "ES GRIBU SAVAS MĀJAS!" veicināta sabiedrības izpratne par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, ģimeniskas vides nozīmību bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, un samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.

Mūsu sadarbības partneri